کنسانتره طیور چیست؟
    
تعداد بازدید: 734
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/8/27
منبع : درون سازمانی

کنسانتره طیور، نوعی افزودنی خوراکی غنی شده است که بخشی از جیره نهایی را شامل می شود و علاوه بر داشتن مقادیر قابل توجه ای انرژی و پروتئین، منبع عمده تامین نیازهای ویتامینی، مواد معدنی، اسیدهای آمینه ضروری و معمولا انواع آنزیمها و مواد افزودنی دیگر است.

کنسانتره طیور چیست؟
کنسانتره طیور، نوعی افزودنی خوراکی غنی شده است که بخشی از جیره نهایی را شامل می شود و علاوه بر داشتن مقادیر قابل توجه ای انرژی و پروتئین، منبع عمده تامین نیازهای ویتامینی، مواد معدنی، اسیدهای آمینه ضروری و معمولا انواع آنزیمها و مواد افزودنی دیگر است. به بیان دیگر، مرغدار با استفاده از کنسانتره و با استفاده از جیره پیشنهادی دامپرور مجرب که با توجه به آنالیز ارائه شده توسط کارخانه تولید کننده کنسانتره پیشنهاد می شود،آن را با چند نهاده پر مصرف نظیر ذرت، کنجاله سویا، و گندم و در برخی موارد صدف، روغن و نمک مخلوط نموده و به مصرف گله می رساند.یک کنسانتره کامل و که به صورت ویژه و مخصوص یک گله خاص تولید شده،نیاز به افزودن موادی مانند متیونین، لیزین، دی کلسیم فسفات، مکمل معدنی – ویتامینی و سایر افزودنی ها ندارد و مرغدار براحتی اقدام به تهیه جیره نهایی می نماید.
ضرورت تامین کنسانتره در تامین احتیاجات غذایی طیور به منظور رشد کامل جوجه ،تولید گوشت در مرغ گوشتی و یا تخم مرغ در مرغ تخمگذار می باشد که حجم کمی از آن تامین کننده درصد بالایی از ارزش غذایی ،به علت خلوص ترکیبات آن ،می باشد.
انواع کنسانتره
کنسانتره طیور انواع مختلفی دارد اعم از گوشتی، تخمگذار و مادر، سن و مرحله پرورش طیور
و درصد استفاده از محصول در جیره نهایی متفاوت است .

مثلا کنسانتره ۵% جوجه های گوشتی که در مرحله استارتر بکار می رود، محصولی است که در سه هفته اول دوره پرورش جوجه های گوشتی به مقدار ۵ درصد جیره یا ۵۰ کیلوگرم در هر تن جیره نهایی استفاده می گردد .

مزایای استفاده از کنسانتره ها (کنسانتره 2/5 درصد مرغ گوشتی دو مرحله ای نوانیک _ باری نیک) برای کنترل بیماری:
استفاده از کنسانتره برای مرغدار مقرون به صرفه و اقتصادی است.از مهمترین مزایای آن به کاهش چشمگیر خطای انسانی و هدررفت مواد اولیه جیره و سایر افزودنی های آن است.همچنین از دیگر مزایای آن به طور خلاصه مه موارد زیر می توان اشاره کرد:
• کنترل بیماری با تلفات کمتر
• اثرگذاری بهتر داروها
• کاهش گاز آمونیاک در سالن مرغداری
• کاهش خیسی بستر
• بهبود ضریب تبدیل در پایان دوره
• کاهش قیمت تمام شده دان

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق برای محفوظ می باشد |