درباره جت هیترها
    
تعداد بازدید: 1189
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/9/1
منبع : درون سازمانی

جت هیتر دستگاهی است که انرژی گرمایی مورد نیاز برای بالابردن دمای محیط های مختلف را تامین می کند . جت هیترها بر طبق نوع سوخت انواع مختلفی دارند : گازسوز، گازوئیل سوز، دوگانه سوز، برقی و جت هیتر با سوخت گاز مایع دسته بندی می شوند .

جت هیتر چیست؟
جت هیتر دستگاهی است که انرژی گرمایی مورد نیاز برای بالابردن دمای محیط های مختلف را تامین می کند . جت هیتر ها بر طبق نوع سوخت انواع مختلفی دارند : گازسوز، گازوئیل سوز ، دوگانه سوز ، برقی و جت هیتر با سوخت گاز مایع دسته بندی می شوند .


جت هیتر چگونه کار میکند ؟
در جت هیتر برقی در مرحله اول المنت هایی که داخل هیتر تعبیه شده اند، شروع به گرم شدن کرده و بر اثر گرم و روشن شدن آنها گرما تولید می کنند . در مرحله بعد بوسیله فن های تعبیه شده در پشت دستگاه جریان هوای سرد وارد محفظه می شود و بعد از عبور کردن از المنت ها گرم میشود . هوای گرم تولید شده، کاملا پاکیزه بوده و فاقد گاز و ذرات زیان آور است.در این فرایند هیچ گونه اشتعالی رخ نداده برای همین است که جت هیتر برقی به عنوان یک دستگاه تولید هوای گرم سالم و پاک در فضاهای کوچک و قابل کنترل صرفا مورد استفاده قرار میگیرد .اما جت هیترهایی با سوخت گاز و یا گازوئیل با توان حرارتی بسیار بالا و راندمان تولید حرارت بیشتر ،ویژه فضاهای بزرگ و سالن های پرورش گیاهان و دام و طیور در نظر گرفته می شود.


جت هیترها در کجا استفاده میشوند ؟
بسته به نوع فضا و صنعتی که قرار است جت هیتر در آن استفاده شود، مثلا در گلخانه ها باید از جت هیتر های دودکش دار که با فرستادن گازهای تولیدی به فضای خارج، هوای پاک و بدون گازهای خطرناک تولید می کنند، استفاده شود. استفاده از بخاری های کابینتی گازوئیلی و یا منبری به دلیل تولید گرمای غیر یکنواخت می تواند به گل ها آسیب زده و آنها را پژمرده نماید. در دیگر فضاها مانند کارگاهها که افراد در آن حضور دارند هم استفاده از نوع پورتابل یا چرخ دار این هیتر ها پیشنهاد می شود. استفاده از جت هیتر گازوئیل سوز یا گاز سوز با شرط وجود سیستم تهویه در سالن های مرغداری و پرورش طیور بلامانع است و هیچ گونه مشکلی ایجاد نخواهد کرد .


از مهم ترین مزایای جت هیتر :
جت هیترها مخصوصا نوع بدون دودکش آن در ایجاد حرارت راندمان بسیار عالی دارند. راندمان جت هیتر بدون دودکش بالای 98 درصد و راندمان جت هیتر دودکش دار 75 درصد میباشد .
این دستگاه ها به دلیل بهره گیری از فناوری مدرن ، تأثیر فراوانی در تبدیل ضریب حرارتی دارند با قیمت پایین تر و بازدهی بیشتر نسبت به بسیاری از روش ها دارند.

 جت هیترهای ارائه شده توسط شرکت باری نیک عمدتا برای گرمایش فضاهای بزرگ مانند سالن‌های صنعتی و نیمه صنعتی که دارای جریان هوای طبیعی می‌باشند، قابل استفاده است. راندمان حرارتی این دستگاه ها بسیار بالا بوده و مصرف سوخت آنها قابل تنظیم است و با نصب ترموستات محیطی روی آن می توان از گرمای یکنواخت محیط اطمینان حاصل کرد. در سیستم های گاز سوز نسبت به تغییرات فشار گاز دارای سیستم خود تنظیم هستند که مانع از سوخت ناقص می‌شود و این دستگاه با دو نوع سوخت گاز شهری(NG) و گاز مایع(LPG) قابل استفاده می‌باشد. 

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق برای محفوظ می باشد |