اهمیت کیفیت جوجه یکروزه
    
تعداد بازدید: 1008
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1399/8/17

تهیه جوجه یکروزه با کیفیت در عملکرد  اقتصادی و تولید نهایی گله گوشتی بسیار موثر است و باعث کاهش درصد تلفات و مقاومت بیشتر گله نسبت به تغییرات محیطی و استرس ها در سالن های تولید می شود (برای تهیه جوجه یکروزه با بالاترین کیفیت با باری نیک در تماس باشید).

اهمیت کیفیت جوجه یکروزه
تهیه جوجه یکروزه با کیفیت در عملکرد اقتصادی و تولید نهایی گله گوشتی بسیار موثر است و باعث کاهش درصد تلفات و مقاومت بیشتر گله نسبت به تغییرات محیطی و استرس ها در سالن های تولید می شود  (برای تهیه جوجه یکروزه با بالاترین کیفیت با باری نیک در تماس باشید). اگر جوجه های حاصل از یک گله مادر، در هفته اول در مرغداری های مختلف و تحت شرایط متفاوت مدیریتی تلفات زیاد داشته باشند نشانگر کیفیت نامناسب جوجه های آن گله است.
برای تشخیص جوجه یکروزه با کیفیت بالا این موارد را مورد نظر قرار می دهیم:
1- وزن جوجه ها مناسب بوده و پراکندگی وزنی آنها یکنواخت باشد. جوجه های ریز قدرت رقابت کمتری دارند و در شروع دوره پرورش احتمال مرگ و میر بالاتری خواهند داشت. وزن جوجه یکروزه (بین 36 تا 43 گرم) بستگی به وزن تخم مرغ (بین 55 تا 65) دارد و معمولاً دو سوم وزن تخم مرغ است.
2- برخی بیماری ها از طریق ماشین جوجه کشی قابل انتقال هستند،در نتیجه ممکن است در کارخانه های جوجه کشی، جوجه را آلوده کنند مانند
• میکروب های کلی فرم مسبب عفونت زرده و ورم ناف
• آسپرژیلوس ایجاد کننده نارحتی ریه در هفته های اول و در نهایت مرگ و میر جوجه
3- از نظر ظاهری جوجه باید هشیار، چابک و فعال باشد ، فاقد هر گونه بدشکلی و نقایص فیزیکی از قبیل فلجی و یا منقار کج و غیرعادی باشد و همچنین کرک های سطحی بلند، پاکیزه و پف کرده داشته باشد (برای تهیه جوجه یکروزه با بالاترین کیفیت با باری نیک در تماس باشید).

تعیین کیفیت جوجه ورودی به سالن
برای بررسی کیفیت عمومی جوجه ها در هنگام ورودشان به سالن بهتر است تعدادی از آنها به صورت اتفاقی جدا کرده و از نطر برخی فاکتور ها مورد بررسی قرار دهیم:
• متوسط تعداد جوجه با علائم بسته نشدن کامل ناف و تورم آن
• بررسی توانایی جوجه در خوردن دان و آشامیدن آب
• وجود علائم تنفسی با دهان زدن
• وجود تورم در مفاصل جوجه ها
• وجود جوجه با علائم از دست دادن آب بدن (دهیدراسیون)
البته انجام معاینات درمانگاهی و آزمایشات باکتریولوژی و سرمی زیر به منظور پی بردن به شرایط گله مفید است:
آلودگی های باکتریایی از قبیل اشرشیاکلی، استافیلوکوکوس ارئوس و بیماری های سالمونلایی همچون : پولوروم ، تیفی موریوم و انتریدیتیس
آلودگی های مایکوپلاسمایی از قبیل مایکوپلاسما گالی سپتیکوم عامل بیماری مزمن تنفسی و مایکوپلاسما سینوویه عامل بیماری ورم مفصل.

 (برای تهیه جوجه یکروزه با بالاترین کیفیت با باری نیک در تماس باشید)

 

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

تمام حقوق برای محفوظ می باشد |